Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, popularyzacji i upowszechniania kultury za 2021 rok!

wręczenie nagrodStowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Tłoka" z Koszoł oraz Grzegorz Kulicki z nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej, popularyzacji i upowszechniania kultury za 2021 rok!

 

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Tłoka" od lat wspiera rozwój społeczności lokalnej oraz pielęgnuje tradycję i kulturę poprzez organizację imprez kulturalnych, sportowych, wystaw i konkursów. Od kilku lat wspólnie z Wójtem Gminy Łomazy organizuje coroczny program Stypendia Pomostowe na terenie Gminy Łomazy dla studentów I roku oraz prowadzi Klub Integracji Społecznej.

 

Jednocześnie nagrodę otrzymał pochodzący z Łomaz Grzegorz Kulicki, nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, kompozytor i autor licznych opracowań muzycznych na chóry dziecięce i młodzieżowe. Jego kompozycji można posłuchać na platformie Youtube i na licznych platformach streamingowych np. Spotify, Tidal itp. Pan Grzegorz jest twórcą w Stowarzyszeniu Autorów i Kompozytorów ZAiKS.

 

Gratulujemy i i dziękujemy za działalność, promocję i rozwój kultury w gminie Łomazy.

 

Jednocześnie Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Tłoka" z Koszoł oraz pan Grzegorz Kulicki dołączyli do dotychczasowych laureatów nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury z gminy Łomazy: Orkiestra OSP Łomazy, Zespół Śpiewam, bo lubię, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz Kazimierza Kusznierów i Ryszarda Bieleckiego.